Masfallı Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , ,

Minimum 185 cm lik alana uygulanabilir.Tente açılımı maksimum 350 cm dir.Fakat bu mesafede maksimum 6 metre boy için geçerlidir.Yani mafsal açılım boyu tentenin uzunluğu ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

Mafsallı tentenin açılan kolları maksimum 3.5 metreye kadar öne doğru uzayabilir.Fakat bu tente boyunun altı metre ollması durumunda sağlanabilir.

Mafsallı tenteyi dilerseniz motorlu ,güneş ve rüzgar sensörlü tente olarak imal edebilmekteyiz.Bu sayede tenteyi kapatıp açmak için vakit kaybetmenizi önleyebilir,hatta tentenizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.Elbette motorlu sistemler için uzaktan kumandalı olarakda tentenizi kontrol edebilirsiniz.Mafsallı tenteler için özel bir tente kumaşı bulunmamakla birlikte dilediğiniz tente kumaşı ile imalat yapabiliriz.

Mafsallı tentenin eğimin montaj sırasında belirlendiğini söyleyebiliriz.Amaç sadece güneşten korunmak  ise montaj eğimine gerek kalmayabilir.Yağmurdan da korunma açamlanıyorsa tentenin kumaşının  sarkmasını  önlemek için hafif bir eğim verelebilir.

Kasetli Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , ,

Mafsallı tentenin saçak yerine resimde görüldüğü gibi bir profil koyularak tente toplandığında bu profilin bir kaset gibi tente kumaşını saklayacak şekilde kapanmasından bu ismi almıştır.

Tente kumaşını profil içerisine sıkıştırmak suretiyle açılan mafsallar yardımıyla bu profilin kasetin üzerine kapanarak tente kumaşını gizlemesinden ötürü kasetli tente modeli diye adlandırılır.

En büyük avantajı tente kumaşını profil kasetin içinde saklaması sayesinde kumaşın uzun ömürlü olmasını sağlar.Fakat bazen bu dezavantaj da sağlayabilmektedir.Çünkü ıslak bir şekilde kapanmış tente kapalı yerde kurumaya maruz kalacağından koku ,küf yapabilmekte hatta kumaşın birbirine yapışarak deformasyona uğramasına neden olabilmektedir.

Bu tür tente kullanmak görüntü bakımından derli toplu gözükmesinden ötürü tercih edilmekte fakat biraz dikkatli kullanım istememektedir.Tente Kumaşı için bir kısıtlama söz konusu değildir.Piyasada çok farklı şekillerde bulunmaktadır.Tentecinize bu konuda danışmanızı ve hangi tente modeline tentecinizin tavsiyeleri doğrultusunda karar vermenizi öneririz.

Kivli Tente Pergola İstanbul

Pergola Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , , , ,

Pergola tente sistemi sayesinde,yatay ,bükümlü,ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir.Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten ,açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.

Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesinde dönüştürebilirsiniz.Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde ,verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.

Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri  tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz.Pergola tente sistemiyle mekanlarınızın  genişliğini kontrol edebilirsiniz.

Çift Açılır Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , ,

Büyük mekanınız varsa ve en ekonomik çözümü düşünüyorsanız ,mutlaka değerlendirilecek bir alternatif olacaktır.Ayarlanabilir mafsallar sayesinde gölge alanını boyuna ayarlayabilirsiniz.

İlk bakışta bir çok mafsallı tentenin yanyana durduğu imajını verebilir.Fakat şöyle düşğünürseniz üç metre sağa,üç metre sola ve altı metre de uzunlamasına yapılabilmektedir.Yani yaklaşık otuzaltı metrekare alanı yağmur ve güneşten koruyabilmektedir.Güneş ışıklarının geliş açısı bu değerleri olumsuz yönde etkileyebilir.

Çift açılır tenteler genelde mobil olarak kullanılır.Fakat sabit noktalar için direklere montajı gerçekleştirerek  daha sağlam ve kullanışlı hale getirebilir.

Her çeşit kumaşın rahatlıkla uygulanabileceğini söyleyebiliriz.Çift açılır tenteler için yine uzaktan kumanda motor,sensör gibi uygulamalar kullanabilmektedir.

İzmir Tenteci

Yelken Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , ,

Bu sistemler membranın kare formundaki çelik kafes taşıyıcı üzerine gerilmesiyle oluşur .Çelik kafes taşıyıcı sistemi yan yana birleştirerek sınırsız bir alan oluşturmak mümkündür.

Wintent Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , , ,

Wintent pencere tentesi alışagelmiş tentelerin dışında bir modeldir ve geniş uygulama alanı vardır.wintent ;pencerelerde gölgelik olarak ya da estetik katma amaçlı kullanılırken ,mağaza vitrinleri ve balkonlarda da tercih edilmektedir.

Şeffaf Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , , , , ,

Şeffaf tente perde çay bahçeleri  veya kafelerin sigara içme alanları için yaptığı insanların hava şartlarından etkilenmemesi için yapılan bir çeşit çadır biçimidir.Şeffaf tente perdenin çok sağlam olup olmaması yapım aşamasındaki sağlamlığıyla eşdeğerdir.

Stor Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , , ,

%100 akrilik hava geçirir,su geçirmez kumaştan yapılmış olan bu ürün ,balkon perdelerinde yaz ve kış kullanma amaçlı yağmura güneşe ve rüzgara karşı dayanıklı olmasından dolayı çok tercih edilmektedir.

Mafsallı Tente

by admin |12 Temmuz 2017 |0 Comments , , ,

Mafsallı Tente;çevremizde ve iş yerlerimizde görülen bilinen klasik modellerdendir. Kolları yani eklemleri açılı olarak açıldığından  bu adı almaktadır.

Mafsallı Tente denilince ilk başta akıllara eklemli,hareketli bir sistem geliyor.örnek olarak;insan vücudundaki dirsekler gibi,istenilen açıyla açılır kapanır.

Mafsallı Tente; öne doğru en fazla 3 metreye kadar açılır.Eni de en fazla 6 metre yapılır.Eni daha fazla da olabilir, fakat mesafeler arttıkça zamanla kumaşta sarkmalar meydana gelebilir,ve bu bizim hem kalite anlayışımıza uymadığından hem de siz müşterilerimizin mağdur olmasını istemediğimizden dolayı,bu konuda müşterilerimizi uyarır alana göre projemizi yapar böylelikle çalışmamızı ortaya çıkartırız.

MAFSALLI TENTE,hem elle hem de motorlu,ayrıca uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz bir sistemdir.Malzemenin kalitesi tentenizin ömrünü belirler,bu sayede siz değerli müşterilerimize İLKEMİZ olan KALİTELİ VE BİRİNCİ SINIF İŞÇİLİK ile en iyisini sunma ve uzun ömürlü olma garantisini veriyoruz.İstenilen ölçü,renk,ve kumaş kalitesiyle istediğiniz mekanı KİVLİ TENTE kalitesiyle renklendirelim.

Karpuz Tente

by admin |10 Temmuz 2017 |0 Comments , , ,

Karpuz tente bir Fransız modelidir.Mekanın görünümünü ve şeklini değiştirir.Karpuz tentenin farklı bir çesidi yoktur.

Cam üstleri  kapı girişleri otel ve restoran gibi mekanlarda güneş ışınları ,yağmur , toz gibi dış etkenlerden koruma sağlaması ile dış görünüşü itibari ile de şık dekoratif bir görünüm sağlamak amaçlı edilen tente türüdür.

Open chat
1
Merhabalar
Nasıl yardımcı olabiliriz?