Kasetli Tente

Mafsallı tentenin saçak yerine resimde görüldüğü gibi bir profil koyularak tente toplandığında bu profilin bir kaset gibi tente kumaşını saklayacak şekilde kapanmasından bu ismi almıştır.

Tente kumaşını profil içerisine sıkıştırmak suretiyle açılan mafsallar yardımıyla bu profilin kasetin üzerine kapanarak tente kumaşını gizlemesinden ötürü kasetli tente modeli diye adlandırılır.

En büyük avantajı tente kumaşını profil kasetin içinde saklaması sayesinde kumaşın uzun ömürlü olmasını sağlar.Fakat bazen bu dezavantaj da sağlayabilmektedir.Çünkü ıslak bir şekilde kapanmış tente kapalı yerde kurumaya maruz kalacağından koku ,küf yapabilmekte hatta kumaşın birbirine yapışarak deformasyona uğramasına neden olabilmektedir.

Bu tür tente kullanmak görüntü bakımından derli toplu gözükmesinden ötürü tercih edilmekte fakat biraz dikkatli kullanım istememektedir.Tente Kumaşı için bir kısıtlama söz konusu değildir.Piyasada çok farklı şekillerde bulunmaktadır.Tentecinize bu konuda danışmanızı ve hangi tente modeline tentecinizin tavsiyeleri doğrultusunda karar vermenizi öneririz.

Thanks for watching!